شخصی - خانواده

سرمایه گذاری پرسود در شرایط رکود و بحران اقتصادی

سه زمینه کلیدی سرمایه گذاری

سرمایه گذاریاقتصاد جهانی در حال ضعیف شدن است و مردم در کشورهای مختلف به مرور در حال از دست دادن امید و ایمان خود به توانمندی دولت‌ها برای کنترل شرایط اقتصادی و توانمندی خود برای موفق شدن در این زمانه‌ی پر چالش هستند. با میلیون‌ها شغلی که هر روز ناپدید می‌شوند و رسانه‌های بین‌المللی که ذهن ما را با اطلاعاتی غلط که تنها نیمی از حقیقت هستند مسموم می‌کنند.

وقت آن رسیده است که در این سه زمینه کلیدی سرمایه گذاری کنیم : آموزش مالی، برند شخصی و ایجاد روابط قوی و معنادار که در دوران رکود اقتصادی دوام آورند و به حیات خود ادامه دهند.

اکثر افراد جامعه در دوران رکود اقتصادی خیلی ساده امید خود را از دست می‌دهند، اما اگر می‌خواهید به موفقیت برسید باید در این دوران پر چالش نیز آرام و مطمئن باقی بمانید و به جمع‌آوری منابع و مهارت‌های کلیدی که سنگ بنایی محکم برای پیشرفت هستند بپردازید یا اینکه تمرکز و پول خود را از دست بدهید که در این صورت اگر بیکار باشید به این زودی‌ها نخواهید توانست شغل مناسبی برای خود پیدا کنید.

اکثر افرادی که موفق نشده‌اند شغل مناسبی برای خود دست و پا کنند تنها به این دلیل که چیزی برای از دست دادن ندارند به فکر راه‌اندازی کسب و کاری نوپا هستند. بر اساس نظرسنجی جالبی که توسط CareerBuilder.com انجام شد، از هر چهار کارگری که نتوانسته‌اند کاری پیدا کنند یک نفر به فکر راه‌اندازی کسب و کار شخصی برای خود است. به کارگرها و کارمندهایی که احساس می‌کنند می‌توانند امروز، فردا یا در دو هفته آینده بیکار بمانند.

توصیه می‌کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید چون حداقل با عمل به نکات مطرح شده در این مقاله می‌توانند از خود و خانواده‌شان در برابر تراژدی‌های پیش رو محافظت کنند.

۱-به دنبال آموزش مالی باشید و از این طریق سواد مالی خود را افزایش دهید

واقعاً در مدرسه و دانشگاه چیزی در مورد مدیریت ثروت به ما آموزش نداده‌اند، بنابراین باید خودمان به دنبال فراگیری روش صحیح مدیریت پول و افزایش سواد مالی‌مان باشیم. البته در مدرسه اصول پایه‌ی مربوط به حساب ‌و کتاب را آموخته‌ایم اما نظام آموزشی اصلاً ما را برای رو به رو شدن با یک بحران مالی آماده نکرده است و هنوز هم درک مناسبی از سواد مالی و جریان نقدینگی نداریم. یکی از کتاب‌های باارزشی که  رابرت کیوساکی تاکنون نوشته است کتاب دسیسه ثروتمندان (به انگلیسی : Conspiracy of The Rich) است.

رابرت کیوساکی که نویسنده کتاب پرفروش «پدر پول‌دار، پدر بی‌پول» است معتقد است که به  زودی به دلیل بدهی بد، سیستم بانکی ناکارآمد و پول کاغذی که هیچ قدرت خاصی ندارد با یک رکود که بدتر از کسادی اقتصادی است رو به رو خواهیم شد. درک مناسب تاریخ بشر، آگاهی از روندهای جدید (اینترنت) و اطلاع از تغییرات پول می‌تواند در این دوران خاص بسیار سودمند باشد. مطالعه این کتاب یکی از سرمایه گذاری های عاقلانه‌ای است که هر فرد می‌تواند انجام دهد چون در این کتاب با توصیه‌ها و نظرات فردی آشنا خواهید شد که حتی اگر کار هم نکند پول و ثروت به سمتش جریان می‌یابد.

۲-تقویت برند شخصی

در دنیای امروزی به دلیل محبوبیت روز افزون اینترنت، این حقیقت که هر روزه کسب و کارهای بیشتری به اینترنت و فضای مجازی روی می‌آورند و در نهایت رقابت شدید موجود در بازار کار، سرمایه گذاری در برند شخصی برای کسب موفقیت پایدار در آینده به یک باید تبدیل شده است.

دو نکته‌ی کلیدی و مهم وجود دارد که باید از آن مطلع باشید:

اولاً محافظت از برند شخصی‌تان چیزی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید چون ممکن است افراد دیگر از نام شما استفاده کنند و املاک دیجیتال و مجازی شما را قبل از خودتان ثبت کنند و بعداً در ازای واگذاری آن به خودتان از شما درخواست پرداخت هزینه کنند.

ثانیاً ترویج برند شخصی‌تان چیزی است که به کمک آن می‌توانید در این بازار پر رقابت شغل جدیدی به دست آورید چون دیده شدن موجب خلق فرصت‌ها خواهد شد و برای تأمین امنیت شغلی خود بدون اینکه مجبور باشید تلاش زیادی کنید نیاز به تأیید و تصدیق دیگران به ویژه متخصصان حوزه کاری خود دارید. برای این که بتوانید برند شخصی خود را به روشی صحیح ترویج دهید باید برخی از دارایی‌های دیجیتال مانند نام دامنه وب‌سایتتان و حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را به نام خود ثبت کنید. در دوران رکود اقتصادی باید زمان و تلاش بیشتری برای ساخت برند شخصی‌تان سرمایه گذاری کنید چون برای رسیدن به ثبات اقتصادی در این دوران به سرمایه گذاری مالی بیشتری نیاز خواهید داشت.

۳-ایجاد روابط قوی و معنادار

نباید به دنبال ایجاد هر نوع رابطه‌ای باشید. در طول بحران اقتصادی، باید روابط قوی و معنادار خود را مستحکم‌تر کنید و  برای همیشه به روابط ضعیفتان پایان دهید. کلید موفقیت در این دوان پر چالش این است که بفهمید با چه فرد یا افرادی می‌خواهید رابطه‌ای نزدیک‌تر داشته باشید و انسان‌هایی که می‌توانند از شما در برابر مشکلات و موانع محافظت کنند و پناهگاه امن شما باشند را شناسایی کنید و با آن‌ها صادق باشید. در این شرایط می‌توانید بر روی اعضای خانواده و دوستان نزدیکتان حساب باز کنید اما باز هم با توجه به منافع شخصی و وضعیت مالی این افراد، همه چیز ممکن است کمی تغییر کند.

روابط بسیار باارزش‌تر از پول و ثروت هستند چون همین روابط می‌توانند بهره‌وری شما را افزایش دهند، برند شخصی شما را تقویت کنند، شرایط لازم برای خدمات‌رسانی به افراد بیشتر (مشتریان و مدیریت) را برای شما فراهم کنند که همه این عوامل در نهایت موجب حفظ امنیت شغلی شما یا پیدا کردن کاری جدید در یک سازمان دیگر می‌شود. علاوه بر سرمایه گذاری در آموزش مالی و برند شخصی، بهتر است هر هفته ۱۰ ساعت زمان برای ایجاد روابط قوی و پایدار سرمایه‌گذاری کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا