موفقیت

۱۰ نکته برای اثبات ثروتمند شدن خیلی آسان است

ثروتمندبسیاری از افراد جامعه با سخت کوشی و به خطر انداختن زندگی شخصی و اجتماعی خود به دنبال موفقیت و رسیدن به عزت و ثروتمند شدن هستند. برخی اوقات این فشار و سخت کوشی بیش از حد که ناشی از تلاش شبانه‌روزی و دیوانه‌وار ما برای کسب ثروت است می‌تواند منجر به ابتلای ما به بیماری‌های مرتبط با استرس و فشارهای عصبی شود.لازم نیست که سبک تلاش و تفکر ما این‌گونه باشد. تنها باید خارج از چارچوب فکر کنید و به دنبال فرصت‌های ناب و شکاف‌های موجود در بازار باشید تا از این موقعیت‌ها برای ساخت آینده‌ی مالی خود نهایت استفاده را ببرید.

در این مقاله ۱۰ نکته برای ثروتمند شدن بیان شده که به نوعی با تفکر مرسوم و سنتی در تضاد است:

۱-باورهای محدودکننده را از بین ببرید.

افراد بسیاری از آنجا که به خود و توانایی ها و استعدادهایشان شک دارند ترجیح می‌دهند اهداف و چشم اندازهای متوسط را برگزینند.نه خیلی کوچک و نه خیلی هم بزرگ، متوسط.این همان طرز فکر بیشتر انسان‌ها در جوامع گوناگون است، به همین دلیل هم رقابت در حد میانه یا برای رسیدن به اهداف و آرزوهای متوسط خیلی بالاست؛ بنابراین افرادی که به دنبال ثروتمندی و رسیدن به امنیت مالی هستند باید بزرگ فکر کنند و در مقایسه با کلیت جامعه اهداف بزرگی برای خود انتخاب کنند.در رده‌های بالا رقابت کمی وجود دارد و این همان جایی ست که آرزوهای شما می‌تواند در چشم برهم زدنی تبدیل به واقعیت شود.

۲-بدانید چه می‌خواهید.

به نظر می‌رسد بیشتر مردم دقیقاً نمی‌دانند چه می‌خواهند و چه چیزی موجب خوشحالی‌شان می‌شود.اهدافتان را به روشنی مشخص کنید و برای رسیدن به آن‌ها قدم‌های سنجیده و کاربردی تعریف کنید.هر چه این قدم‌ها یا مراحل خاص‌تر باشد، احتمال اینکه به اهداف خود دست یابید بیشتر می‌شود.

۳-باید اعتماد به نفسی تزلزل‌ناپذیر داشته باشید.

پشتکار، علاقه و اعتقاد به توانایی ها و ایده‌هایتان می‌تواند شما را به دور دست‌های سرزمین موفقیت و کامیابی برساند.بهترین زمان برای زندگی براساس رؤیاهایتان همین الان و در همین لحظه‌ی کنونی ست. دست از دروغ گفتن به خود بردارید و دنبال کردن اهداف و آرزوهای خود را به تأخیر نی اندازید.

۴-نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید.

بر روی نقاط قوت خود سرمایه‌گذاری کنید و بدانید در چه کاری خوب هستید.نقاط ضعف خود را به حداقل برسانید.تنها زمانی که شما به آن‌ها اجازه دهید مشکل باشند می‌توانند برایتان مشکل‌آفرین شوند.از شکست نترسید. فرآیند آزمون و خطا را به عنوان راهی مثبت برای حرکت رو به جلو و پیشرفت در نظر بگیرید.

۵-سبک شخصی خود را پیدا کنید.

از رقبا بیاموزید اما سبک شخصی خود، نام تجاری خودتان را اتخاذ کنید.خصوصیات منحصر به فرد خود را شناسایی کنید.چه چیزی شما را از دیگران متمایز می‌کند؟ شخصیت خود را داشته باشید و از اینکه به دیگران نشان دهید چه کسی پشت نام تجاری و لگوی شماست هیچ ترسی به دل راه ندهید.

۶-به قانون جذب توجه کنید.

بر چیزی که واقعاً می‌خواهید تمرکز کنید نه آنچه که نمی‌خواهید.وقتی بر فقدان پول و موفقیت تمرکز می‌کنیم انرژی منفی ایجاد خواهیم کرد که هیچ کمکی به ما در رسیدن به اهداف و آرزوهایمان نمی‌کند.بر جذب چیزهای خوب به زندگی‌تان تمرکز کنید و نگرش و انتظار مثبت را برگزینید.

۷-برون سپاری کنید.

کارهایی را که از عهده‌ی انجام آن‌ها بر نمی‌آیید و برای تکمیل آن‌ها از تخصص کافی برخوردار نیستید برون سپاری کنید. وقت خود را با تلاش بیهوده برای انجام همه‌ی کارها به تنهایی و همه چیز بودن تلف نکنید. با استفاده از سایت‌های برون سپاری نظیر پونیشا می‌توانید افراد مناسبی برای کارهایی از قبیل نوشتن مقاله، ترجمه، برنامه‌نویسی و … پیدا کنید و برای کوتاه کردن مسیر موفقیت خود این افراد زبده و کاربلد را استخدام کنید. با استخدام افراد مناسب می‌توانید وقت خود را آزاد کنید و زمان و انرژی خود را بر کاری که در انجام آن متخصص هستید متمرکز کنید.

۸-در این میان شانس نیز نقش کوچکی ایفا می‌کند.

برخی اوقات شانس و فرصت یکدیگر را در زمان و مکان مناسب ملاقات می‌کنند و چیزهای عالی اتفاق می‌افتند.احساس خوش‌شانسی کنید و دائماً به خود بگویید زندگی نمی‌تواند همیشه مبارزه و کشمکش باشد.همه‌ی ما به نوعی خوش‌شانسیم.تنها باید زمانی که شانس در خانه‌ی شما را زد و فرصتی پیش روی شما گذاشت آن را سریعاً تشخیص دهید و از آن به سود خود استفاده کنید.

۹-قدر فرصت‌های آنلاین را بدانید.

اینترنت همه‌ی امکانات لازم برای کسب ثروت و موفقیت را در اختیار ما گذاشته است.امروزه بیش از هر زمان دیگری بسترهای لازم برای ارائه ایده و ساخت ثروت بر اساس آن در دنیای مجازی فراهم است.احتمال اینکه در آینده‌ای نزدیک بسیاری از شرکت‌ها از دورکاری و استفاده از نیروی کار خود در فضای مجازی به جای حضور سنتی آن‌ها در محل کار استفاده کنند بسیار زیاد و حقیقی ست.چشم خود را به روی فرصت‌های خلق ثروت در دنیای مجازی بگشایید و از روش‌های نو و منعطفی که اینترنت برای موفقیت پیش روی شما گذاشته نهایت استفاده را ببرید.

۱۰-شبکه‌ای از روابط مثبت و مفید ایجاد کنید.

خودتان را با افراد مثبتی که علایقی مشترک با شما دارند احاطه کنید.شبکه روابط اجتماعی خود را با استفاده از پلتفرم‌هایی نظیر لینکدین گسترش دهید.روابط می‌تواند تفاوتی آشکار در شکست یا موفقیت یک پروژه ایجاد کند.اغلب این شغل و حرفه‌ی شما نیست که شما را موفق می‌کند بلکه شخصیت و روابطی ست که با گذشت زمان و با منطقی زیرکانه ایجاد کرده‌اید.اگر مردم شما را دوست داشته باشند احتمال موفقیت کسب و کار شما دو چندان خواهد شد.

در عصر اطلاعات که دانش حرف اول را می‌زند راه‌های زیادی برای افزایش شانس ثروتمندی شما وجود دارد. نکته‌ی کلیدی این است که باید به موقع فرصت‌ها و ایده‌ها را شناسایی کنید و برای پیشرفت و حرکت به سمت موفقیت و تنعم، رویکردی مثبت اتخاذ کنید.اگر باور کنید که زندگی مبارزه‌ای همیشگی ست و به دست آوردن هر چیزی نیازمند کار زیاد و طاقت فرساست، این اعتقاد بی پایه و اساس تبدیل به واقعیت زندگی شما خواهد شد.برای پولدار شدن، بله باید تلاش کرد اما مهم است که ایده‌های خود را برای یافتن مناسب‌ترین نقطه‌ی شروع با دقت بررسی کنید.انتظار مثبت بدین معناست که بیشتر از اینکه بخواهید فرصت‌های مختلف را رد کنید تمایل به تلاش و امتحان ایده‌های خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا